ChangePicture

Kvalita

Kvalita pro nás není jen fráze, ale každodenní život, zahrnující nejen dobře fungující systém řízení jakosti, výrobu na moderních a dobře udržovaných strojích, rozsáhlé vybavení kvalitní měřicí technikou, používání kvalitních materiálů a hlavně odborně zdatné a spolehlivé zaměstnance.
SPC a zpětná sledovatelnost až po materiál jsou samozřejmostí, bez problémů zvládáme požadavky automobilového průmyslu.
Součástí našeho provozu je kvalitní měrové středisko pro přesná měření – klimatizované se záznamem průběhu teploty během pracovní doby.

Měřící středisko

Měrové středisko je vybaveno nejmodernější měřící technikou.
Měření jakosti povrchů provádíme na přístrojích firmy Mitutoyo - drsnoměr SJ210 a přístroj SJ401.

Drsnoměr

Pro vizuální kontrolu a měření vnitřních a geometrických rozměrů používáme moderní mikroskop firmy Kestler Vision

Mikroskop

Pro základní rozměrová měření a měření na kontuře výrobků používáme špičkový měřící přístroj firmy Jena Gmbh - Contour Optic Line 205. Přístroj umožňuje ruční měření na kontuře dílu, ale hlavně měření v automatickém cyklu dle vytvořeného programu se záznamem měření do archivu a s výstupem dat do SPC protokolů. Přesnost měření se pohybuje v řádech do jedné setiny milimetru!

Contour Optic

Dále používáme pro měření kontur přístroj: Contracer CV-3200 od firmy Mitutoyo.
Přístroj umožňuje velice přesné měření kontury dílů dotykovým způsobem a umožňuje i měření vnitřní kontury bez nutnosti půlení dílu.

Contracer

V roce 2014 jsme zakoupili a zprovoznili další optický měřící přístroj firmy Jena Gmbh - Contour Optic Line 205. Přístroj má novější software než náš dosavadní přístroj a umožňuje provádět složitější měření geometrických požadavků výrobků.
Kromě technického rozšíření měrových možností nám umožňuje provádět současná měření ve výrobě a na výstupní kontrole a vytváří zálohu pro zajištění měření ve výrobě.

Contour Optic

Tyto přístroje doplňuje skupina mechanických měřidel, která obsahují datové výstupy a umožňují tak v masivním měřítku provádět SPC a regulaci výrobního procesu, ke které používáme od roku 2007 software renovované české firmy Palstat Vrchlabí.

Kvalita prováděných měření je podpořena zavedeným systémem řízení jakosti dle ISO/TS 16949:2002 a ISO 9001:2000 s pravidelným kalibrováním měřidel v kalibračních laboratořích a akreditovaných kalibračních laboratořích.

Systém řízení jakosti firmy je potvrzen certifikací u společnosti: SGS (Switzerland).
Předchozí certifikace normy ISO/TS 16949:2002 probíhaly u firmy CQS/DQS.